Je těžké si v dnešním světě představit společnost, která by nevěnovala patřičnou pozornost společenské odpovědnosti a svému okolí, ve kterém podniká. My si naši úlohu plně uvědomujeme a rozumíme tomu, že chemická výroba uprostřed města může v občanech vyvolávat rozporuplné pocity. Náš výrobní program stále inovujeme, soustřeďujeme se na investice, které mají pozitivní dopad na efektivnější ochranu životního prostředí, a neustále také usilujeme o maximální možnou bezpečnost našeho podnikání. Jsme proto velmi rádi, že se můžeme věnovat i jiným aktivitám a podpořit tak některé externí subjekty u nás v kraji. Subjektů, které podporujeme, je celá řada, někdy se jedná o jednorázovou aktivitu nebo pomoc, a proto níže uvádíme především dlouhodobě nastavené spolupráce.

Podpora ostravského hokeje HC Vítkovice Ridera

Co neodmyslitelně patří k Ostravě? Přeci nadšení pro sport a zejména pro ten na ledě! Již od roku 2017 jsme hrdým oficiálním partnerem HC Vítkovice Ridera. Finančně podporujeme provoz klubu a navštěvujeme ligové zápasy. Naše logo zdobí dresy hráčů, ochozy a také televizní kostku, kde mohou návštěvníci spatřit záběry z našeho provozu. Hokejistům přejeme v aktuální sezóně mnoho štěstí a spoustu vítězných gólů!

Chemie na Hradě

Co mají společného hradby Slezskoostravského hradu a chemie? Je to akce Chemie na Hradě, která se koná jednou ročně v létě v krásných prostorách této památky. Jedná se o zábavnou akci, zejména pro děti základních škol, ale také pro širokou veřejnost se zájmem o chemii. Návštěvníci si mohou vyzkoušet spoustu zajímavých chemických pokusů, které jsou vhodné nejen pro děti, ale i pro dospělé. Jsme generálním partnerem této akce a každý rok se těšíme, jaké zajímavé pokusy si pro návštěvníky organizátoři připraví.

Maminko, dýchám!

Naše společnost dlouhodobě spolupracuje s Nadací křižovatka v rámci projektu „Maminko, dýchám‟, jehož smyslem je pomáhat vybavit české nemocnice, jejich novorozenecká, dětská a JIP oddělení monitory dechu Babysense. Cílem je, aby byla monitorem dechu vybavena každá postýlka pro novorozence a kojence. Druhou částí poslání projektu je zřizování a provoz výpůjčních míst při novorozeneckých a dětských odděleních nemocnic, kde si rodiče nově narozených dětí mohou při odchodu domů monitor dechu vypůjčit, aby i doma mohli klidně spát, s vědomím, že dech jejich děťátka hlídá monitor dechu. V posledních letech jsme takto podpořili spoustu dětských oddělení ostravských nemocnic. Samotné slavnostní předávání monitorů se vždy nese ve velmi příjemné a pozitivní atmosféře, ještě aby ne, když nás vždy všude kolem vábí vůně čerstvých miminek.

Podpora činnosti SPŠCH

Bývalý ředitel a zároveň velká persona Střední průmyslové školy chemické akademika Heyrovského v rozhovoru pro náš firemní časopis řekl: „ Po celou dobu, co naše škola „stojí“, spolupracujeme s Vašim podnikem, protože takovou historii a tak úzkou vazbu na chemii, už nemá skoro žádný jiný podnik tady v Moravskoslezském kraji.“ Spolupráce s SPŠCH už tedy funguje desítky let a desítky let se snažíme zaměstnávat především absolventy této školy. Mimo finanční podporu aktivit školy včetně soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika, u nás ve společnosti pravidelně organizujeme exkurze pro studenty, kterým obohacujeme studium o praktickou prohlídku našeho provozu. Někteří studenti, ale i kantoři u nás mají možnost absolvovat i odbornou praxi nebo stáž. Poslední roky jsme naši spolupráci také rozšířili o školení měkkých dovedností. Seznamujeme studenty s tím, jak to chodí na trhu práce, jak si sestavit atraktivní životopis a na co nezapomínat u pracovních pohovorů. Všechny tyto aktivity mají velmi pozitivní zpětnou vazbu od studentů a my jsme rádi, když si pak na základě takové zkušenosti, zvolí tito studenti naší společnost jako svého zaměstnavatele po absolvování studia.

Soutěž Mladý chemik

Již od roku 2007 se realizuje stále známější soutěž pro žáky základních škol s názvem Hledáme nejlepšího mladého chemika České republiky. Soutěž má za cíl popularizovat chemii nejen u žáků základních škol, ale také u širší veřejnosti. Jako firma si velmi vážíme toho, že již řadu let můžeme být hlavními spoluorganizátory vyhlašování výsledků regionálního kola u nás v Ostravě. Naše finanční podpora putuje na samotnou organizaci regionálního kola soutěže, především pak na dárky pro výherce, které opravdu stojí za to! V letošním roce výherci dostali třeba notebook nebo mobilní telefon. V celostátním finále pak na výherce čeká například stipendium na Vysoké škole chemické v Pardubicích, po jejímž absolvování může takový student nastoupit do jedné z partnerských firem, třeba k nám do BorsodChemu, čímž je vyšší smysl soutěže zcela naplněn.

Podpora přilehlých obvodů

Každý rok finančně podporujeme činnost vybraných městských obvodů, které jsou v blízkosti našeho areálu. Jedná se o městskou část Mariánské Hory a Hulváky, Novou Ves, Lhotku a Hošťálkovice. Se všemi starosty těchto se pravidelně sházíme k příležitosti předání darovacích smluv. V rámci těchto návštěv zjišťujeme, co je v obvodech nového, jak se spoluobčanům daří a jakými projekty se zrovna obvody zabývají. Na oplátku starosty vždy seznamujeme s chystanými investicemi, které mají přímý dopad na efektivnější ochranu životního prostředí a celkově novinkami v naší společnosti. Jako chemická společnost si plně uvědomujeme svou společenskou odpovědnost a jsme rádi za otevřenou komunikaci a možnost napřímo diskutovat podněty spoluobčanů, kteří jsou našemu areálu nejblíže.