Zúčastnili jsme se Živé knihovny povolání

29. 1. 2024
Zúčastnili jsme se Živé knihovny povolání

Již po několikáté jsme se zúčastnili projektu na podporu zvýšení zájmu žáků o technické obory s názvem Živá knihovna povolání. Akce se konala 23.1.2024 v prostorách Velkého světa techniky. Ve spolupráci s SPŠCH jsme žákům interaktivní formou představili povolání Chemika. Jedná se o celodenní prezentaci pracovních oborů, především technického zaměření, se kterými se školáci 8. a 9. tříd mohou v dospělosti setkat. Cílem je nechat žáky nahlédnout a případně si i vyzkoušet, co technické pozice obnáší a motivovat je pro výběr těchto oborů k dalšímu studiu. S kolegy jsme měli k dispozici zázemí krásné laboratoře, kde si žáci mohli vyzkoušet i nejrůznější chemické pokusy. Kolega z marketingu, pan Tomáš Duda, žákům na zajímavém kouzelnickém efektu prezentoval, kde všude se dají námi vyráběné chemikálie využít. Žáci byli z ukázky nadšení!

Jsme rádi, že jsme opět mohli podpořit Střední průmyslovou školu akademika Heyrovského v Ostravě a snad některého z účastníků za pár let přivítáme i mezi našimi zaměstnanci.

Další články

Exkurze v areálu naší společnosti

Exkurze v areálu naší společnosti

Na začátku května jsme zorganizovali několik exkurzí v našem provoze pro studenty Vysoké školy Báňské v Ostravě. Jsme rádi, že můžeme studentům ukázat chemii v praxi a doplnit jim tak teoretické znalosti ze školy. Všichni účastníci jsou nejprve vyškolení v rámci BOZP a poté následuje samot...

číst více